Geros savijautos centras OYA

Išgirskime savo kūno išmintį!

Samara Joga

Samadevos gestų eufonija

Samadevos gestų eufonija, (lietuviškai gražiai nuskambėtų darna), buvo sukurta iš senovės Artimųjų Rytų žinių apjungiančių kūną, protą, meilę ir dvasingumą. Iki 2015 metų ji buvo vadinama dervišų joga. Dabar vadinama Samara joga, įvertinant tai, kad paskutiniai moksliniai tyrimai leidžia spėti, jog šios žinios atėjo iki mūsų laikų iš Samaros kultūros, klestėjusios prieš 5 tūkstančius metų. Laisvojo Samadevos Universiteto mokytojos Enea Tess Griffith ir Emma Thyloc adaptavo senąsias dervišų jogos technikas šiuolaikinio pasaulio poreikiams drauge su medikais, jogos instruktoriais  ir dervišų šokio meistrais.  Jų kuratorius ir įkvėpėjas yra Idris Laoras, atnešęs senovės dervišų žinias į Europą ir įkūręs Laisvąjį Samadevos universitetą Prancūzijoje.

Samara joga tinkama bet kuriam žmogui, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo. Ši rami ir tausojanti praktika leidžia žmogui geriau pažinti savo psichinę, emocinę ir intelektualiąją puses. Praktikuojantis Samara jogą viską atlieka savo ritmu, pagal savo sugebėjimus, koncentruodamasis į savo potyrius, mokosi suvokti, kas vyksta viduje, mokosi save išgirsti ir priimti, be prievartos, lygiavimosi į kitus ar atsižvelgimo į kitų nuomonę. .

Samara joga remiasi tuo, kad nepriklausomai nuo mūsų suvokimo, mūsų judesiai ir gestai yra mūsų jausmų, emocijų, minčių išraiška, iš kitos pusės tam tikri mūsų judesiai gali veikti mūsų nuotaikas ir savijautą. Taigi šios praktikos judesiai padės sumažinti streso poveikį, sureguliuos organų funkcionavimą, padidins mūsų koncentraciją, pagerins koordinaciją, atmintį. Ir padarys tai švelniai. Ši dėmesingumo sau patirtis padės jums sumažinti fizinį ir psichologinį skausmą bei nerimą.

Lu Yong Tao Te Ki

Energetinė praktika, atverianti kelius į sveikatą ir ilgaamžiškumą. Šios praktikos tikslas – sugrąžinti kūno energijos cirkuliavimui harmoniją, atstatyti fizinį ir psichinį praktikuojančiojo balansą.

Lu Yong Tao Te Ki skiriasi nuo kitų praktikų tuo, kad gali būti įsisavinta labai greitai. Tuo tarpu tam, kad įgusti atlikti tokių praktikų kaip Cigun, Tai Či ar įvarių pakraipų jogos pratimus gali prireikti mėnesių, o gal net metų intensyvaus praktikavimo. Tuo tarpu Lu Yong Tao Te Ki galima išmokti per savaitgalį ir nereikia ilgai praktikuoti iki pasieksite juntamą efektą, tai įvyksta jau per pirmąjį užsiėmimą. Ši psichofizinė praktika iš karto pozityviai veikia ir kūną, ir sielą.

Lu Young Tao Te Ki principas – leisti energijai Ki iš visatos begalybės ir gamtos tekėti per kūną, kad kūnu Ki pratekėtų per visas vietas, kuriose buvo užblokuota energijos tėkmė (tai pasireiškė per ligas ir kitas problemas). Kai energija vėl harmoningi teka meridianais, mes pasijuntame sveiki, kupini gyvybinės jėgos, mūsų santykiai su savimi ir aplinkiniais tampa harmoningi.

Chiropraktika

Stuburo korekcija ir balansas. Unikalus išgijimo metodas, nukreiptas į stuburą ir sąnarius.

Kadangi stuburo smegenys garantuoja ryšį tarp viso kūno ir galvos smegenų, net minimalūs stuburo nukrypimai nuo optimalios padėties sutrikdo organų įnervaciją, raumenys įsitempia, sutrinka kraujo ir limfos apykaita, energijos tekėjimas ir formuojasi sąstingis.

Jeigu tai sukels skausmą, galvokime, kad mums pasisekė, nes tai signalas imtis priemonių ir pašalinti sutrikimą. Tačiau skausmo dažnai nejaučiame, arba skausmas nėra labai stiprus, tada ilgainiui tai būtinai prives prie įvairių organų arba net jų sistemų susirgimų. Mes vartojame vaistus, kurie pašalina simptomą – skausmą, bet praėjus jų poveikiui, skausmas sugrįžta.

Pašalindami problemas stubure, mes galim padėti organizmui, duoti impulsą savigydai ir savireguliacijai, nes informacija netrukdomai pasieks smegenis.

Skirtingai negu įprastoje manualinėje terapijoje, Geros savijautos centre taikoma chiropraktika labai švelni, todėl galima dirbti su bet kokio amžiaus ir sveikatos būklės žmonėmis, netgi su kūdikiais.

Metodas praktiškai neturi kontrindikacijų.


Hakim nugaros masažas 

ARBA HAKIM EUFONINIS NUGAROS LIETIMAS

Tai energetinis nugaros masažas, kuris buvo praktikuojamas tūkstančius metų dervišų gyduolių brolijose, priklausiusiose ordinui Hakim Artimuosiuose Rytuose (dabartinio šiaurės Afganistano teritorijoje). Šis masažas atstato tarpslankstelinius diskus, švelniai ištempia stuburą, tuo pačiu sugrąžindamas dvasinę pusiausvyrą.

Stiprus ir švelnus šis masažas gali būti praktikuojamas kaip gydomasis, o taip pat savijautos pagerinimui ir atsipalaidavimui.

Kas vyksta organizme seanso metu?

Vyksta giluminis visos organizmo energetinės sistemos atpalaidavimas. Masažo metu mes kreipiamės į žmogaus vidinę išmintį ir leidžiame energijai cirkuliuoti teisingiau, tam padeda tikslūs, lėti, meditatyvūs judesiai.

Ritmingas judesių kartojimas įveda kūną į rezonansą su natūraliais organizmo ritmais. Žmogus kontaktuoja su kito lygmens, prigimtine energija, ryšį su kuria dėl šiuolaikinio gyvenimo dažniausiai esame praradę.  Hakim eufoninis (darnos) prisilietimas sugrąžina mums atmintį apie mūsų prigimtinę būseną, kuri mūsų organizmui yra pati geriausia. Organizmas, sugrįžęs į pamirštas būsenas, galės pats į jas sugrįžti per sąmoningą pasirinkimą. To taip pat galima išmokti. Organizmas pažins būseną, kurioje jaučiasi geriausiai ir ras būdų ją pasiekti.

Pasikartojantys tempimai ir paspaudimai, atliekami tiksliai pagal dervišų brolijos tūkstančius metų puoselėtą tvarką - protokolą, atgaivina energijos cirkuliavimą, regeneruoja ir atstato tarpslankstelinius diskus, atpalaiduoja raumenų įtampas ir spazmus, ištaiso slankstelių mikro išnirimus.

Fiziniame lygyje vyksta dar ir kitoks atsipalaidavimas, kai veikiami nerviniai mazgai, esantys išilgai stuburo. Jeigu yra stuburo traumos, mikro išnirimai tai sukelia įvairias problemas. Pavyzdžiui, kaklo srities osteochondrozę arba juosmens dalies skausmus. Masažo metu vyksta švelni korekcija, suteikiant impulsą slanksteliams pakoreguoti savo padėtis ir užimti teisingesnes. Pašalinamos įtampos, skausmas išnyksta arba sumažėja.

Per stuburą informacija perduodama iš viso organizmo į galvos smegenis, o iš smegenų grįžta atgal. Esant net mikro sutrikimams slankstelių būklėje, ši informacijos cirkuliacija sutrinka, tokiu būdu gali sutrikti ir paties organizmo darni veikla. Hakim eufoninis stuburo lietimas padeda šią darną sugrąžinti. Tuo pačiu atgaivinama kraujo cirkuliacija be organzimo aprūpinimas deguonimi, nes net ir mikro pakitimai stubure gali įtakoti mūsų kūno kraujotaką.  

Masažui naudojamas ypatingas jonažolių aliejus. Jonažolės nuo neatmenamų laikų naudojamos daugelio tautų liaudies medicinoje. Apie gydomąsias šios, lietuviams įprastos, žolės savybes žinojo ir Hakim dervišai. Jie naudojo savo praktikose specialiu būdu paruoštą jonažolių aliejų. Šis aliejus efektyvus, nes dėl ypatingų jonažolių atpalaiduojančių savybių, veikliosios medžiagos įsiskverbia giliai į audinius ir sąlygoja tarpslankstelinių diskų regeneraciją.          

Taip pat naudojamas šilkinis popierius. Jis naudojamas paskutiniuose etapuose, kai juo sugeriami per odą masažo metu išsiskyrę toksinai. Taip pat specifinis šiugždėjimas suteikia atpalaiduojantį efektą. Paskutiniame etape popierius tampa ypatingu šilumos ir energijos laidininku. 

Soul Samara joga

Galima sakyti, kad šios jogos pagalba atliekama dvasinė terapija – aukščiausias terapijos lygmuo.

Arkanai-Mudros laikomi dvasinėmis sielos praktikomis, kurios egzistuoja nuo neatmenamų laikų, iki religijų ir didžių Senovės Civilizacijų gimimo. Arkanų-Mudrų pagalba žmonės giliau susijungdavo iš vienos pusės su gamtos jėgomis, o iš kitos - su sielų ir dvasių pasaulio jėgomis.

Soul Samara jogoje, atliekant Arkanus-Mudras, dirbame su konkrečiu ketinimu. Pavyzdžiui linkime sveikatos sau arba kitam santykių harmonizavimo įvairiose gyvenimo sferose, netgi su savimi, nelaimingos meilės, ar santykių traumomis, bei prievartos pasekmėmis.

Galimi ir  įvairūs jogos seanso dalyviui šiuo metu aktualūs ketinimai. Svarbiausiai, kad jie būtų nuoširdūs ir tikrai aktualūs, tada dvasinės jėgos padeda ypač stipriai.

Ši joga nerekomenduojama asmenims, kuriems diagnozuotos psichikos ligos ar būsenos, dėl kurių vartojami psichotropiniai vaistai.   

Nadi joga 

ŠVELNUMO JOGA

Nadi joga – tai švelni, neintensyvi jogos forma. Šių pratimų tikslas „nadžių“ (energetinių kanalų) sujungimas; mūsų gera savijauta, subalansuotos emocijos ir proto aiškumas – šio sujungimo rezultatas.

Nadės – tai energetiniai kanalai, kurie pereina per visą kūną, leisdamos Ojai – gyvybinei energijai – cirkuliuoti per visas kūno dalis: kiekviename organe, skelete ir kiekvienoje smegenų dalyje. Nadės susijusios su supančia mus aplinka ir su čakromis (energetiniais centrais); jos taip pat perduoda visas informacijos formas į kūno gilumą, iki pat jo mažiausių ląstelių. Remiantis Nadi jogos filosofija kiekviena kūno, emocinė, intelektualinė problema, o taip pat kiekviena tarpusavio santykių problema, problema su mus supančiu pasauliu, net dvasinio pobūdžio problema visų pirma susijusi su energijos cirkuliacijos sutrikimais energijos kanaluose. Nadi jogos technikos leidžia atstyti šiuos nutrūkusius ryšius, sudarydami pagrindą iš tiesų gerai savijautai ir sveikatos susigrąžinimui.

Džiaugsmas ir vidinė pusiausvyra

Tipiniai Nadi jogos užsiėmimai gerbia biologinę pratimų vykdymo tvarką, todėl nepažeidžiamas funkcinių organizmo sistemų darbas (kraujagyslės, raumenys, sąnariai ir nervų sistema), ir atvirkščiai mums tampa lengviau grąžinti joms balansą. Nadi jogos praktikavimo rezultatas – gera savijauta, sveikata, ramybė, džiaugsmas ir vidinė pusiausvyra.

Nadi joga sudaryta iš paprastų pratimų, judesių ir padėčių, praktikuojama taip, kad kiekviena kūno dalis gauna naudą. Todėl labai svarbu praktikuoti ją tiksliai pagal tipinius pratimus ir žinoti pratimų, pozicijų, kvėpavimo ir koncentracijos seką.

Klausytis savo kūno

Kiekviena asana turi savo ypatinga poveikį: šildantį arba gaivinantį, raminantį arba stimuliuojantį, aktyvinantį energijos tėkmę arba leidžianti energijai kauptis kūna. Vienos asanos praktikuojamos sesijos pradžioje, kitos pabaigoje.  Taip pat svarbu vykdyti visas pozicijas is eilės: stovint, sėdint, gulint. Kiekviena pozicija turi ypatinga reikšmę ir asanos adaptuotos atitinkamai.

Sąmoningai praktikuodami šiuos fizinius pratimus mes vystome vis gilesnę ir gilesnę intuiciją ir suvokimą to, kas leidžia mums gyventi harminingesnį ir sveikesnį gyvenimą, kas mums naudinga, ir to, ko geriau vengti.

Samadevos energetinė Ajurveda (informacija ruošiama)