Geros savijautos centras OYA

Išgirsk savo vidinę išmintį!

Šeimos konsteliacija

Mūsų centre taikomos sisteminės šeimos konsteliacijos pagal Idrio Lahoro (Idris Lahore) (Prancūzija) metodą.

Sisteminės šeimos konsteliacijos padeda bet kuriam žmogui išspręsti daugumą problemų ir sunkumų, kurie atrodo neišsprendžiami, kurie kartojasi ir nepasiduoda kitiems terapijos metodams, "persekioja" žmogų metų metus per visą gyvenimą.

Kokias problemas sprendžia sisteminės šeimos konsteliacijos? 

Šeima

Pyktis ir susierzinimas santykiuose su tėvu ir/arba motina
✓ Jūs negalite susitaikyti su vieno iš tėvų ar artimųjų netektimi 
✓ Negalite tėvui ar motinai atleisti to, kad jie išėjo į kitą šeimą
✓ Jums sudėtinga bendrauti su artimaisiais
✓ Jūs jaučiate kalti prieš tėvus
✓ Pastovūs konfliktai ir ginčai, pyktis ar susierzinimas artimųjų atžvilgiu
✓ Jūsų šeimos nariai kenčia nuo narkomanijos ir alkoholizmo
✓ Jūsų šeimoje kartojasi nelaimingi atsitikimai su sunkiomis pasеkmėmis (pvz. gaisrai, avarijos)

Vaikai

✓ Jums nepavyksta susilaukti vaikų
✓ Vaikas sunkiai serga
✓ Jūs perdėtai kontroliuojate vaiką dėl baimės jį prarasti
✓ Jūs nesijaučiate savo vaikų tėvu ar motina
✓ Jūsų vaikas agresyvus, kaprizingas, dažnai serga, nenori mokytis, bėga iš namų
 

 Santykiai

Jūsų partneriai panašūs vienas į kitą, kiekvieną kartą susiduriate su panašiomis problemomis santykiuose, keičiantis partneriams jūsų santykių kokybė nesikeičia, galiausiai viskas subyra ir prasideda su kitu partneriu, bet vėl taip pat

✓ Santykiai vystosi pagal vieną ir tą patį scenarijų

✓ Jūs matote, kad kartojate savo motinos, tėvo ar senelių likimus 

✓ Jūs pastoviai užmezgate santykius su nelaisvais asmenimis, kas trukdo santykiams vystytis

Sudėtingos situacijos

Dažnai patenkate į avarijas
✓ Šeimoje vis kartojasi nelaimingi atsitikimai su sunkiomis pasekmėmis
✓ Šeimos narys kenčia nuo narkomanijos, alkoholizmo, lošimų manijos
✓ Jūs nematote gyvenimo prasmės, neturite noro gyventi, gyvenate apatijos būsenoje
✓ Depresija ir sunkios emocinės būklės
✓ Galbūt jūs buvote nužudymo liudininkas arba tapote kito žmogaus mirties priežastimi, pvz. partrenkėte pėsčiąjį, padarėte medicininę klaidą

Sveikata

Jūs dažnai sergate
✓ Sergate sunkia liga, o gydymas neduoda laukiamo rezultato
✓ Jus kankina "simptomai be ligos"
Gydytojai neranda jūsų susirgimų priežasčių

Pinigai

Pastovios skolos ir pinigų stygius
✓ Jūs turite problemų taupydami: vos kiek nors susitaupote, kas nors įvyksta, ir jūsų santaupos dingsta 
✓ Negalite išbristi iš skolų
✓ Pastoviai prarandate pinigus nesėkmingai investuodami
✓ Negalite peržengti „finansinio ribotuvo“ ir uždirbti daugiau
Jaučiate, kad pinigai teka pro pirštus arba jums tenka padėti ženkliai daugiau pastangų negu aplinkiniams, kad pasiektumėte pageidaujamą atlygį 

Darbas ir verslas

Jums vis nesiseka rasti savo nišos, pradėti sėkmingą verslą, padaryti karjerą
✓ Sudėtinga pradėti verslą
✓ Sudėtingi santykiai su viršininku ar kolegomis
✓ Problemos versle (tiekėjai, realizavimo tinklas, darbuotojai ir t.t.)
✓ Partneriai pastoviai jus apgauna
✓ Verslas vis nepelningas, konfliktai su darbuotojais ir jų didelė kaita

Nekilnojamas turtas

Nepavyksta nupirkti, parduoti, mainyti
✓ Problemos su dokumentais ir leidimais
✓ Niekaip nepavyksta pabaigti statybų
✓ Jūs arba jūsų šeima vis praranda turtą

Žmones dažnai sako, kad jie padarė viską, kas tik buvo įmanoma: dirbo su psichologais, dalyvavo mokymuose, dirbo su įvairiais specialistais, išmėgino įvairius variantus, - bet niekas iš išvardinto aukščiau nepadėjo nei atskirai nei kartu. 


Kodėl taip įvyksta ir kuo galėtų pagelbėti sisteminės konsteliacijos?

Sisteminių šeimos konsteliacijų metodas padeda pamatyti, kad problemos ir nesėkmės, sunkumai ir ligos, kuriuos žmones patiria – tai dažnai sunkumų, kuriuos patyrė mūsų protėviai, rezultatas.

Kas tai galėtų būti?

Karai, badas, tremtis, slapstymaisi, pabėgimai iš Tėvynės

• Išbuožinimas, represijos, sunkios ligos, taip pat ir ir psichinės 

• Nelaimingi atsitikimai, žmonių dingimai be žinios, mirtys nesulaukus 50 m.

• Nėštumo nutraukimai ir persileidimai, ankstyvos vaikų mirtys, o mažiems vaikams - tėvų mirtys, žmogžudystės, savižudybės, kalėjimai, psichiatrinės slaugos namai

Kiekvienas toks įvykis sugriauna įprastą, natūralią gyvenimo tėkmę. Nesunku suvokti, kad kiekvienoje tokioje situacijoje mūsų protėviai patirdavo kančias ir skausmą.  Galbūt kažkas iš mūsų protėvių suteikė skausmą kitiems žmonėms, ir gal net tapo jų mirties priežastimi. 

Kada įvyksta baisūs ir įsimintini įvykiai, jie lieka ne tik žmonių, tai patyrusių, atmintyje. Jų palikuonys apie tai sužino ne tik iš pasakojimų, knygų ir filmų.  Kiekvienas palikuonis, per pasąmoninę atmintį žino apie sunkius ir tragiškus įvykius, kuriuos patyrė protėviai, net jeigu nieko nežinome apie tuos protėvius ar įvykius, net jei mūsų giminėje jau niekas nieko apie tuos įvykius nebeprisimena.

Tiems, kas ieško mokslinio paaiškinimo: didelis stresas sugeba pakeisti žmogaus DNR. Rezultate mes paveldime tą DNR atmintį, kuri be mums įprastai suvokiamų pasekmių tokių kaip įvairios ligos, perduoda mums tam tikrus receptorius, kurie mus verčia suvokti aplinką taip, o ne kitaip, taip mes tampame panašūs į savo protėvius ne tiktai fiziniais (išvaizda) ir fiziologiniais (sveikata) parametrais, bet ir charakteriu, elgesiu ir t.t.

Per pasąmonės ir genetinę atmintį mes gauname tarsi gimties programą, kuri mus verčia savo gyvenime vienaip arba kitaip kartoti tai, nuo ko knetė mūsų protėviai.
Tokią programą galima suformuluoti taip: «Mano brangūs protėviai, jūs buvote tokie nelaimingi, pergyvenote tiek skausmo, kad aš negaliu leisti sau būti laimingas ir sėkmingas. Aš gi jus taip myliu!»

Šios „programos“ dažnai sukuria mums tiesiog proporcingas situacijas. Pavyzdžiui, jeigu visa šeima karo metu žuvo koncentracijos stovykloje ar Sibiro lageryje, išlikusių šios šeimos narių palikuonys gali tiesiog „nenorėti“ gyventi, „pasirinkdami" sunkią depresiją, narkomaniją, alkoholizmą.

Vienas ryškus pavyzdys:

Penkiolikmetis pradeda bėgti iš namų ir mokyklos. Jį gaudo, grąžina namo, bet jis vis iš naujo mėgina pabėgti.

Sisteminė šeimos konsteliacija parodė, kad jis surištas su savo tėvo dėde, kuris to paties amžiaus pabėgo iš namų į mišką pas savanorius, kad kovoti kartu su tėvu ir broliu. Pirmame mūšyje dėdė žuvo. Motina kone išprotėjo iš skausmo, ilgai negalėjo atsigauti. Po kiek laiko ji pagimdė dar vieną sūnų, kuris ir tapo mūsų „bėgančio“ penkiolikmečio seneliu.

Berniukas nieko nežinojo apie žuvusį giminaitį, nes jo tėvas, kuris po minėtų įvykių gimė jau tremtyje, panašaus amžiaus išvyko mokytis į kitą miestą, po to į Lietuvą, nes giminių gyvų jau nebebuvo. Tačiau gimties programa verčia jį kartoti situaciją: jis stato savo gerbūvį į pavojų ir verčią artimuosius siaubingai pergyventi. Po konsteliacijos berniukas pasitiko namuose savo motiną su žodžiais: "aš daugiau niekada nepabėgsiu".
Ryšiai su praeities kartomis, kurių mes nematome įprastame gyvenime tampa matomi sisteminių šeimos konsteliacijų metu per „atstovus“ .

Kas tie atstovai ir kaip jie susiję su konsteliacijomis?

Kaip tai veikia?

Konsteliacijų metu naudojami natūralūs kiekvieno žmogaus sugebėjimai – suvokti realybę per kūno pojūčius. Jeigu mes dėmesingi, tai lengvai pastebėsime, kad lengvai juntame ne tik šilimą, šaltį, vėją, bet ir kitus aplinkos parametrus. 

Mes jaučiame emocijas ir jausmus kaip savo taip ir kitų žmonių: jaučiam, kad partneris grįžo „ne ūpe“, kad mama ant mūsų pyksta ar įsižeidusi, kad draugai susipykę, kolektyvas įsitempęs dėl netikėto patikrinimo ir pan.

Būtent šis žmogaus gebėjimas ir yra konsteliacijų metodo pagrindas.
Konsteliacijų specialistas darbo pradžioje sukuria ypatingą „lauką", kuriame atsiranda informacija iš kliento šeimos sistemos, ir nustato tuos kliento protėvius, kuriuos atstovauti būtina, kad rasti geriausią problemos sprendimą.

Atstovų darbas
Po to atstovai išrenkami iš tų žmonių, kurie atėjo į konsteliacijų vakarą., norėdami susipažinti su metodu arba kaip savanoriai, kad padėtų konsteliacijai įvykti.  Tokių savanorių dalyvavimas dar vadinamas „buvimu tarnystėje“, nes jie neatlygintinai padeda kitam žmogui palengvinti gyvenimą.
Atstovai lauke pradeda jausti būtent tai, ką jaučia ir patiria kliento protėviai, kurios jie atstovauja. Kartais pasireiškia net specifiniai protėvių judesiai ar kalbos maniera. Atstovai gali netikėtai pravirkti ar pradėti juoktis. 
Su didžiule atida ir jautrumu kiekvienai atstovų apreiškiamai detalei, specialistas suranda geriausią kliento problemos sprendimą. 

Konsteliacija baigiama, kai laukas ir atstovai demonstruoja ,kad kliento sistemoje įvyko „perprogramavimas“. Ir kad nesėkmę nešanti programa konsteliacijos dėka transformavosi ir tapo kita:  „Mano brangieji protėviai! Jūsų gyvenimas buvo sunki, jūs daug padarėte ir buvote labai stiprūs, kad visa tai išgyventi. Kad visa tai būtų ne veltui, ir jūsų bei jūsų pastangų ir tvirtybės atminimui pagerbti, aš pragyvensiu savo gyvenimą pilna jėga, tapsiu laimingu ir sėkmingu. Juk aš jus taip myliu! Dėkoju jums už man perduotą brangiausią turtą – gyvenimą!". 

Iš tiesų, po konsteliacijų įvyksta ilgai laukti pokyčiai: atsiranda harmonija santykiuose, randamas gydymas ligoms, dingsta baimės, gerėja finansinė padėtis ir t.t.

Labai svarbu konsteliacijų metu nesistengti to, kas vyksta suvokti protu ir rasti paaiškinimą. Reikia suprasti, kad lauke atsiveria dvasinė erdvė, būtent kliento dvasia ieško problemos sprendimo. Ir konsteliatorius, ir atstovai yra tarnystėje užsakovo dvasiai, padėdami jai praeiti „perprogramavimo" procesą. Niekas nežino, ir negali žinoti, kaip vyks konsteliacija ir kuo ji pasibaigs. 

Todėl teisingos konsteliacijos – labai ekologiškas metodas. 

Konsteliacijos metu rastas sprendimas atitiks žmogaus dvasios judesius.

 

DĖMESIO! Saugios tik tos sisteminės šeimos konsteliacijos, kurias atlieka profesionalai. Kreipkitės tik į aukščiausios kvalifikacijos specialistus.

 

 


Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie